Araç çubuğuna atla

Share:
Notifications
Clear all

YouTube'da Nasıl Para Kazanılır ?  

  RSS

Erdemcan
(@erdemcan)
Eminent Member
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 31
Nisan 25, 2020 11:40 pm  

YouTube'da Nasıl Para Kazanılır ?

YouTube yıldızları, günümüzün kendi yapımı ünlüleridir; İnternet'te öğretim, eğlence, inceleme ve harika olmaya yönelik içerikler oluşturarak kitle kazanan kişilerdir.

Bu küçük ekranlı ünlülerin çoğu, sadece bunu yapmak, bir şeyler yaratmak ve bir izleyicinin önünde olmak için bir kaşıntı çizmek için yaptıklarını yapıyor.

Para kazanmak bir YouTube kanalına başlama sebebiniz olmayabilir , ancak kaç tane kanalın olduğunu fark ettiğinizde kazanma fırsatları hoş bir sürprizdir.

 1. YouTube'da en çok kim para kazanıyor?
 2. YouTube Kanalınızı kim izleyecek?
 3. YouTube'da nasıl para kazanılır?
 4. Kitlenizi rahatsız etmeden nasıl "satış" yapabilirsiniz
 5. YouTube kanalınızdan para kazanmaya hazır mısınız?

 

YouTube'da en çok kim para kazanıyor?

 

Forbes'a göre , bu 10 kanal Haziran 2017'den Haziran 2018'e kadar YouTube'da en çok kazananlardı:

Ryan Dünyası , 22 milyon dolar (22.4 milyon abone)
Jake Paul , 21.5 milyon dolar (19.7 milyon abone)
Dude Perfect , 20 milyon dolar (47.1 milyon abone)
DanTDM , 18.5 milyon dolar (22.3 milyon abone)
Jeffree Star , 18 milyon dolar (16.5 milyon abone)
Markiplier , 17.5 milyon dolar (24.5 milyon abone)
VanossGaming , 17 milyon dolar (24,9 milyon abone)
Jacksepticeye , 16 milyon dolar (23 milyon abone
PewDiePie , 15.5 milyon dolar (102 milyon abone)
Logan Paul , 14.5 milyon dolar (19.9 milyon abone)

Bu liste, bu YouTube yıldızlarının servetlerini nasıl kazandıkları hakkında birçok soru bırakabilir. Bu soruların bazılarını inceleyelim.

 

YouTube'a video yüklemek için ödeme alıyor musunuz?

 

İçerik oluşturuculara yükledikleri videolar için YouTube tarafından ödeme yapılmaz. Varsayılan olarak videolardan da para kazanılmaz. YouTube'da para kazanmaya başlayabilmeniz için YouTube hesap ayarlarınızdan para kazanmayı etkinleştirmeniz gerekir. Oradan YouTube İş Ortakları Programına katılma veya videolarınızı YouTube Premium'da listeleme seçenekleriniz vardır.

 

YouTube'dan nasıl para kazanıyorsunuz?

 

Forbes listesinden, milyonlarca dolar kazanılan ve kazanılan aboneleri bir kenara bırakan birkaç paket var. 

Birincisi, milyonlarca abonesi olmasa bile YouTube kanallarından para kazanılabilir. Kazanma potansiyeliniz yalnızca sahip olduğunuz abone ve görüntüleme sayısına değil, aynı zamanda oluşturduğunuz katılım düzeyine, sunduğunuz nişe ve keşfettiğiniz gelir kanallarına göre de belirlenir. Bu, abone sayısının önemli olmadığı anlamına gelmez ; YouTube'da daha fazla abone almak için ipuçlarımıza göz atın .

İkincisi, bu en iyi 10 kazananın listesi, milyonlarca doların doğrudan YouTube'dan geldiğini düşünebilir. Aslında, bu kanalların her birinin kendi ürünleri vardır. Bu kanallar, kendi ürünlerini piyasaya sürmeden önce kitlelerini bulup oluşturdu. YouTube'da para kazanmak pazarlama planınızdaysa, ilk adım herkes için aynıdır: hedef kitlenizi net bir şekilde anlayın.

 

YouTube kanalınızı kim izleyecek?

 

Kendi kitlenizi oluşturmak, içeriği çeşitli yollardan para kazanmanız için mükemmel bir konuma getirir . Ancak, yalnızca hedef kitlenizin yapısını anlarsanız sahip olduğunuz fırsatlardan tam olarak yararlanabilirsiniz.

Para kazanmak isteyen birçok YouTube kullanıcısı için kanalınız ne kadar niş olursa, belirli kitleleri hedeflemek isteyen markalarla çalışmak için o kadar iyi bir konum elde edersiniz (daha sonra bu konuda daha fazla bilgi verilir).

 

Aşağıdakilere yakından dikkat etmek isteyeceksiniz:

 

Kitlenizin cinsiyeti, belirli bir gruba çarpık olup olmadığını görmek için.
Kitlenizin çoğunun yaş aralığı.
Videolarınızın izlendiği coğrafi konum - ülkeler veya şehirler.
Kitlenizin genel katılımı veya "izlenme süresi".
Eldeki bu demografik bilgilerle, kendi kitlenizi daha iyi anlayacak ve markalarla daha iyi çalışabileceksiniz. Tüm demografik bilgiler YouTube analizlerinizden alınabilir , ancak kendi kanalınızı başkalarıyla karşılaştırmak için Social Blade gibi bir araç deneyin .

Bu şekilde, YouTube kanalınızın para kazanabileceği farklı yollar hakkında konuşmaya başlayabiliriz.

 

YouTube'da nasıl para kazanılır?

 

Instagram'da veya blog yoluyla para kazanmayı öğrenmek gibi kitleniz YouTube kanalınızın kazanç potansiyelinin kilidini açabilir. Ancak, yan taraftaki telaşlar veya işletmeler aracılığıyla birden fazla gelir akışı oluşturduğunuzda para kazanmak daha kolaydır.

Neyse ki, bunu başarmanın birkaç yolu var - hadi bu akışların her birine daha ayrıntılı bir göz atalım.

Bir YouTube İş Ortağı olun ve reklamlardan para kazanın.
Ürün veya mal satmak.
Bir sonraki yaratıcı projeniz kitle fonlaması.
İzleyicilerinizin çalışmalarınızı “hayran finansmanı” yoluyla desteklemesine izin verin.
İçeriğinizi medyaya lisanslayın.
Etkileyici veya bağlı kuruluş olarak markalarla çalışın.

Bu konu 12 ay önce tarafından Erdemcan tarihinde düzenlendi

Alıntı
Erdemcan
(@erdemcan)
Eminent Member
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 31
Nisan 25, 2020 11:43 pm  

1. YouTube İş Ortağı Programına katılın ve reklamlardan para kazanın

Muhtemelen keşfedeceğiniz ilk gelir akışı reklamlardır. İster video oluşturmadan ister içerik oluşturucu olarak YouTube'da para kazanmak isteyin, YouTube İş Ortakları Programına katılmak ve para kazanma özelliğini ayarlamak hayati bir adımdır. Geçtiğimiz yıl 1.000 abone ve 4.000 izlenme saatine ulaştıktan sonra para kazanma için başvurabilirsiniz.

 

YouTube'da para kazanma nasıl etkinleştirilir ?

 

 1. Para kazanmak istediğiniz YouTube hesabında oturum açın.
 2. Sağ üst köşedeki hesabınızın simgesini tıklayın.
 3. YouTube Studio'yu tıklayın.
 4. Soldaki menüde Diğer Özellikler> Para Kazanma'yı seçin.
 5. YouTuber İş Ortağı Programı şartlarını okuyun ve kabul edin.
 6. Yeni bir AdSense hesabı oluşturun veya mevcut bir hesabı kanalınıza bağlayın. (Ödeme alabilmek için bir AdSense hesabınızın olması gerekir.)
 7. Para kazanma tercihlerinizi ayarlayın.

 

Bunu yaptıktan sonra, kontrol paneline geri dönün ve sol taraftaki Analytics sekmesini tıklayın. Oradan, üstteki sekmelerden Gelir'i seçmeniz ve ardından tahmini geliriniz hakkında fikir edinmek için Aylık Tahmini Gelir grafiğine ilerlemeniz gerekir.

 

Para kazanmak için kaç görüşe ihtiyacınız var?

 

Aldığınız görüntüleme sayısı, kazanılan gelirle ilişkili değildir. Videonuz binlerce görüntüleme alıyor ancak kimse reklamı izlemiyor veya tıklamıyorsa para kazanmazsınız. Bunun nedeni, YouTube'un reklamverenleri faturalandırma ölçütlerinden kaynaklanmaktadır: Görüntüleyenlerin ödeme alabilmeniz için bir reklamı tıklaması veya reklamı tam olarak izlemesi gerekir (10, 15 veya 30 saniye). 

Bununla birlikte, YouTube Premium'un piyasaya sürülmesiyle, artık gelir elde etmek için ilgi çekici veya cazip reklamlar oluşturmak için reklamverenlere güvenmeniz gerekmez.

 

YouTube Premium'a göz atın

 

YouTube Premium, hayranların favori içerik oluşturucularını reklamsız izlemelerini ve desteklemelerini sağlayan ücretli bir üyelik programıdır. İçerik oluşturucular için, YouTube Premium üyesi olmayan içerikle birlikte YouTube'da üye olmayanlar tarafından tüketilen içerik için ödeme alacakları için çok fazla değişiklik yapılmaz. 

İçerik oluşturuculara, üyelerin içeriklerini ne kadar izlediğine bağlı olarak YouTube Premium için ödeme yapılır. YouTube Premium'dan kazanılan geliri, zaten reklamlarla kazandığınızın yanı sıra ikincil bir gelir akışı olarak düşünün.

Kurulumu kolay olsa da, bir YouTube İş Ortağı olarak reklam vererek para kazanmak, kendiniz için oluşturabileceğiniz en kazançlı gelir akışından çok uzaktır.

 


CevapAlıntı
Share: