Araç çubuğuna atla

Sözleşmeli öğretmen...
 
Share:
Notifications
Clear all

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru 2020: MEB sözleşmeli öğretmenlik alımı başvuru ekranı…  

  RSS

Erdemcan
(@erdemcan)
Eminent Member
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 31
Ocak 11, 2020 9:07 am  

Sözleşmeli öğretmen ön başvuru süreci başladı. Sözleşmeli öğretmenlik için adaylar başvurularını https://ilkatama.meb.gov.tr/OBGiris.aspx sayfası üzerinden gerçekleştirebiliyor. 2020 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atamaları için ön başvurular bugün itibariyle başlayacak ve 10 Ocak’a kadar sürecek. Ardından adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 21 Ocak'ta ilan edilecek.

Peki, sözleşmeli öğretmen alımı başvuru şartları nelerdir?

İşte, MEB sözleşmeli öğretmen alımı başvuru ekranı 2020

Milli Eğitim Bakanlığı Ocak ayında 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacağını duyurmuştu. 2020 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atamaları için ön başvurular bugün itibariyle başlayacak ve 10 Ocak'a kadar sürecek. Ardından adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 21 Ocak’ta ilan edilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURU EKRANI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

– Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda https://ilkatama.meb.gov.tr adresinden alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Ek 2 Sözlü Sınav Merkezleri listesinde belirtilen 17 (on yedi) sınav merkezinin tamamını tercih edecektir. Başvuru takvimi Ek 4'te belirtilmiştir.

– Başvuru onayları, il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılacaktır.

– Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecektir.

– KPSS puanları ile ilgili olarak; Adaylar, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Rehberlik, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecektir. Bu kapsamda başvurular geçerli olan KPSS puan üstünlüğü esasına göre değerlendirilecektir. Birden fazla sınava (2018 ve 2019) katılan adayların, yüksek olan KPSS puanı başvuru formuna otomatik olarak yansıtılacaktır.

 


Alıntı
Share: